Youtube Nasıl Girilir 2014

Başlangıç olarak twitter ile başlayan engellemeler youtube ile devam etti ve facebook ile son bulacak gibi.Bu engellemeler ne kadar engellense bile girmek isteyenler bir şekilde yolunu bulup girebilecek ki bu ülkemizde ik defa yasaklanmıyorda zamanında youtube bir kez daha yasaklanmıştı. Youtube’ye nasıl girilir diye bir yol arıyorsanız şu an doğru yerdesiniz.

Youtube’ye Nasıl Girilir

En garanti ve en karmaşık olmayan yöntem Tor tarayıcısı ile bu engellemeleri aşmak. Tor tarayıcısını indiriyorsunuz ve o tarayıcı ile istediğiniz siteye girebiliyorsunuz. Yasaklı olsun ya da olmasın. Mozilla arayüzüne benzediği için kullanımı gayet basit ve kolay alışabilirsiniz.

Tor Tarayıcısını indirmek için tıklayınız.

Tor tarayıcısnıın çalışma mantığı ; kişi ve grupların kendi gizlilik ve güvenliklerini ön planda tutarak internette işlem ve gezinti yapabilmelerine olanak tanıyan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan bir ağdır. Bu tarayıcı ile yüksek güvenlik gerektiren işlemleri yapmayınız. Bankacılık vb işlemler gibi.

Vpn Alternatifi

ZenMate, Chrome tarayıcılarına eklenti olarak yüklenebilen bir VPN aracı olarak tanımlanabilir. Bu yazılımı kurarak herhangi bir ayarı değiştirmeksizin Twitter’a girebilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak ZenMate’i tarayıcınıza kurabilirsiniz. Uygulama ücretsiz…
– Bunun dışında AceVPN, Hotspot Shield veya EarthVPN gibi ücretli VPN servislerini de tercih edebilirsiniz. Bu servisler kullanıcılardan aylık veya yıllık ücret talep eder ve bu doğrultuda servisten faydalanılabilir.

En başta belirtiğim gibi en kolayı,ücretsiz olanı Tor Tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederim.

Dns Değiştirme

İşinizi görecek Dns’ler aşağıda verilmiştir ama dns değiştirmek geçici bir çözüm onuda belirtelim. Daha detaylı bir anlatım istiyorsanız daha önce ayrıntılı anlatmıştık. Buradaki yazımıdan ulaşabilirsiniz.

208.67.222.222

208.67.220.220

Alternatif DNS

195.46.39.39

195.46.39.40

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir