Youtube MP3 & Video İndirme

Merhabalar, ülkemizden youtube’a erişim yasağının kalkmasının ardından sizler için faydalı olabilecek bir servisten bahsetmek istiyorum. Öncelikle bu paylaşacağım online ve ücretsiz olan bir servis.

Gün içinde hepimiz gerek youtubeden müzik dinlemek için gerekse video izlemek için bu siteye giriyoruz. Zaman zaman izlediğimiz veya dinlediğimiz hoşumuza giden videoları da bilgisayarımıza indirmek isteyebiliyoruz. Bununla ilgili internette pek fazla online converter servis ve masaüstü programları bulunmakta. Yalnız bu servislerin çoğunluğu belirli bir indirme sayısından sonra ücretli üyelik satmak isteyebiliyor. Ya da bilgisayarınıza virüslü dosyalar gönderebiliyor. İşte burada imdadımıza clipconverter.cc sitesi yetişiyor. Servisi uzun zamandır kullanan biri olarak bu zamana kadar gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Herhangi bir indirme limiti koymuyor ve tamamen ücretsiz. Çok nadirde olsa gerek internet hızınızdan kaynaklı gerekse sistem yoğunluğundan dolayı site hata verebiliyor, o kadar da olsun artık 🙂 Servisin firefox, chrome ve safari tarayıcıları için eklentileri de bulunuyor. Ben şuan chrome tarayıcısı için olan eklentisini kullanıyorum. Youtube video playerın altında converter ikonu çıkıyor, ikona tıkladığınız zaman otomatik linki alıp sizi siteye yönlendiriyor ve dönüştürme işlemini kolayca yapmış oluyorsunuz. Sistem sadece youtube’den mp3 yada video indirmekle kalmıyor, Google Video, Sevenload, MySpace, Dailymotion , Vimeo , Metacafe, MyVideo gibi video siteleri için de hizmet veriyormuş. Sitenin bir diğer güzel tarafı da; dönüştürme ekranına videonun linkini yapıştırdıktan sonra, videoyu isterseniz orjinal kalitesinde, isterseniz daha farklı bir çözünürlükte, isterseniz farklı bir video formatında, isterseniz de sadece mp3 formatında bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. O zaman artık youtube videolarını izlerken yada youtube müzik dinlerken hoşumuza giden ses ve görüntüleri bilgisayarımıza indirebilir ve istediğimiz zaman açabiliriz.

Hemen uyarımızı da yapalım yeri gelmişken; bu yazımızda sizlere internet üzerinden online ve ücretsiz olarak video dönüştürme hizmeti sağlayan clipconverter sitesinden bahsettik. Bilindiği üzere ülkemiz yasalarına göre telif hakkı ile korunan herhangi bir görsel yada işitsel dosyanın indirilmesi, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Servisi bunları da göz önünde bulundurarak kullanmanız yararınıza olacaktır.Unutmadan her kullanıcı kendi yaptığı işlemden sorumludur ve eğer telif hakkı olan içerikleri bu servisi kullanarak indirmeye çalışırsanız da hakkınızda uygulanacak/uygulanabilecek olan cezai müeyyideleri kabul etmiş sayılırsınız.Bir başka yazıda görüşmek üzere, esen kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir