Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ?

Kadınların güzelliğe olan düşkünlüğü sanırım kadın var olduğundan beri devam etmektedir. Daha canlı ve dikkat çekici gözükmek pek çok kadın için tutku seviyesinde önemlidir. Bu konuda da aslında kadınları şanslı sayabiliriz. Çünkü makyaj kadınlar için eşi benzeri bulunmaz bir nimettir. Bir kadın doğru makyaj tercihleri ile birlikte olduğundan çok daha genç gözükürken, daha sağlıklı ve elbette güzel de gözükebilir.

Kış ayları makyaj konusundan kadınların çok daha rahat ettiği aylardır. Çünkü sıcak olmadığı için sabah bir kere yapılacak makyaj uygulaması gün boyu akmadan yüzde kalmaktadır. Ancak yaz aylarının bunaltıcı etkisi ile birlikte ağır makyajlar hem itici gözükmekte hem de kısa sürede akmaktadır.

Yaz aylarında makyaj yapmaktan vazgeçemeyen kadınlar için en azından rahatlatıcı olacak bir haberimiz var. Çünkü bu yaz mümkün olduğu kadar hafif makyajlar moda. Aslında dünya her anlamda yeniden doğala akmaya çalışıyor. Yiyeceklerden tutun da kıyafetlere ve ev eşyalarına kadar her alanda doğallık her zamankinden çok daha önemli. Çünkü doğal gözükmeyen her şey insanı kendinden biraz daha uzaklaştırıyor. Bu akıma uyan yaz makyajı modası da tamamen doğal renkler üzerine kurulmuş bir tema ile karşımıza çıkıyor.

yaz makyajıPeki yaz makyajını nasıl yapmalıyız? Bu işlem sandığınızdan çok daha kolay bir işlemdir. Öncelikle edinmeniz gereken birkaç malzeme mevcut. Mesela kış aylarında yüzü tamamen kapatmak için kullandığımız fondöten ve diğer kapatıcılar yaz makyajında mümkün olduğu kadar yüzümüzden uzak duracak. Zaten sıcağın etkisiyle kısa sürede akan bu malzemeleri yaz aylarından çok az kullanabilirsiniz. Sadece yüzünüzde sizi rahatsız eden renk farklılıkları ya da kusurlar varsa bunlar kapatmak için kullanacağınız bir miktar fondöten sizi gün boyu iyi hissettirmek için yeterli olacaktır.

Fondötenlerden sonra makyajda kullandığımız en önemli araçlardan biri de rujdur. Ruj seçimi bir kadını çok dikkat çekici ve güzel gösterebilirken aynı zamanda da çok itici gösterebilir. Çünkü her renk ruj her kadına uymaz. Bunun için özellikle özel günler için seçeceğiniz ruj renklerinden işin uzmanları olan makyözlerden yardım almanızda fayda vardır.

Yaz makyajı için ruj seçerken ise mümkün olduğu kadar ten rengiyle uyumlu renkleri tercih etmeniz hafif yaz makyajınızı tamamlayacaktır. Hatta dudak rengindeki rujlar ve renksiz parlatıcılar bütün yaz sizi hem bakımlı gösterirken hem de gösterişten uzak bir tarz sahibi olarak gözükmenizi sağlayacaktır. Kullanımı da oldukça pratik olan dudak rengi rujlar ile aynı zamanda çok daha genç gözükmeniz de mümkün.

Makyaj deyince elbette olmazsa olmazların başında göz makyajı gelir. Bu sene sanırım yüzde en sade olan parça gözler. Çünkü bu sene neredeyse sıfır makyajlı gözler yaza damgasını vuracak. Bir dönem çok moda olan ve pek çok kadının da vazgeçemediği siyah gözler yaz aylarında pek de revaçta değil. Bu nedenle siz de çok uçuk bir pembe ya da toprak rengi sıcak renk farlar edinerek hafif bir dokunuşla saf ve çekici gözlere sahip olabilirsiniz. İsterseniz gözaltınıza uygulayacağınız hafif bir aydınlatma işlemi de yaz göz makyajınızı tamamlayacaktır. Yine de ben siyahtan vazgeçemem diyorsanız eyeliner kullanabilirsiniz. Hatta iyi markaların herkesin sürebilmesi için tasarlamış olduğu basit kullanımlı eyelinerlar sizin de kurtarıcınız olacaktır.

Makyajın tamamlayıcısı olan allıklarda da bu sene hafif tonları tercih ediyoruz. Çok hafif pembe renkli allıklar eğer ten renginizle de uyumlu ise size taze gözükme şansı sunmaktadır. Yaz makyajı uygulamalarını özetleyecek olursak bu sene her şey doğallıktan yana. Siz de buna uyarak daha modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir