X Factor Star Işığı Şarkı Yarışması Geri Dönüyor

Merhabalar..Yayınlandığı ilk günlerde herkes tarafından beğenilerek izlenilen, fakat 12 finalistin belirlendiği 7.bölümün sonunda kanal d’nin resmi twitter hesabından yaptığı sürpriz bir açıklamayla yayından kaldırılan x factör star ışığı yarışması tekrar izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Birinciye verilecek 2 Milyon TL  ile Türkiye’nin en yüksek para ödüllü şarkı yarışması olma ünvanını kazanan x factor, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz mart ayında umduğu reyting seviyesine ulaşamadığı gerekçesiyle kanal d tarafından yayından kaldırılmıştı. Atılan twitte yarışmanın haziran ayında yeniden ekrana geleceği duyurulmuştu fakat biraz gecikmeli olarak 9 Temmuz  2014 Çarşamba günü yeniden izleyiciyle buluşacağı bilgisini aldık. Elemeleri geçerek finale kalan 12 adayın birincilik için ter dökeceği yarışma programı, 9-10 temmuzdan itibaren 10 hafta boyunca haftanın 2 günü ekranlara gelecek. İlk gününde yarışmacılar performanslarını sergileyecekler. İkinci gününde ise halk tarafından SMS oylaması yapılacak ve yapılan oylama sonunda en az SMS i alan yarışmacı programa veda edecek. X Factor Star Işığı‘nın ekranlara gelecek yeni bölümlerinde yeni jüri üyeleri de karşımıza çıkıyor.

İşte X Factor Star Işığı Yarışmasının Yeni Jüri Üyeleri

Ünlü fotoğrafçı ve klip yönetmeni Nihat Odabaşı, altına imzasını attığı olay yaratan bestelerle ve çıkarmış olduğu albümleriyle fark yaratan Sinan Akçıl, güzelliğiyle ve sempatik tavırlarıyla pop müziğinin genç isimlerinden Atiye ve 2011 eurovision şarkı yarışmasında ülkesi Azerbaycan’a birinciliği götüren sanatçı Nigar Cemal olacak.

X Factor’de Finale Kalan Yarışmacılar Kimlerdi ?

  • Genç Erkekler : İlyas Yalçıntaş, Ahmet Aslan, Atakan Yıldırım.
  • Gruplar : Grup 4gen, Grup Ahenk, Mehtab ve Şahin.
  • 27 yaş üstü : Serkan Can, Canan Ay,  Halil Polat.
  • Genç Kızlar : Ferah Zeydan, Melis Hızır, Şebnem Keskin.

Reyting alamadığı gerekçesiyle yayından kaldırılan yarışmanın yeniden yayınlanacağı tarih olarak da Ramazan Ayı’nın ilk günlerinin seçilmesi programın gidişatı açısından bakalım ne yönde bir etki yaratacak. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir