Snapchat Nedir Nasıl Kullanılır

Her geçen gün yeni yeni uygulamalar ve yenilikler hayatımıza girmeye devam ediyor. İlk duyduğumda pek bir şey anlamamıştım ama git gide popüler olmaya başladı Snapchat. 

Basit bir şekilde Snapchat mantığını sizlere anlatmaya çalışalım.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra rehberinizde snapchati kullananlar listeleniyor. Oradan birisine video yada resim çekip not ekleyerek yollayabiliyorsunuz. Bu mesajlaşmanın ilginç yanı ise gönderilen fotoğraflar ve gelen fotoğrafları kayıt edemiyorsunuz. Kendisini 10 saniye içinde imha ediyor. Bu cümle sizlere de ajanlık çağırışımı yapmıştır 🙂 Her neyse, ”yahuu ben ekran görüntüsünü alırım.” diyenlere bir uyarı ekran görüntüsünü aldığınız anda karşı tarafa bu bildirim şeklinde gidiyor.

SNAPCHAT NASIL KULLANILIR?

  • Öncellikle telefonunuza indirip oturum açın.
  • Açtığınız zaman rehberinizde kimler snapchat kullanıyor onları görüp ekliyorsunuz. Bu sayede fotoğrafları yalnızca rehberinizdeki kişilere yollayabiliyorsunuz.
  • Ekledikten sonra fotoğrafınızı ekranın ortasında bulunan yuvarlak butona basınca fotoğraf çekilir. Eğer uzun basarsanız video kısmına geçer.
  • Fotoğrafı çektikten sonra saniyeleri gösteren butona tıklayarak göndereceğiniz kişinin kaç saniye göreceğine karar veriyorsunuz.

Şöyle bir not ekleyeyim hala bana ilgi çekici gelmiyor bu uygulama

Snapchat adreslerini arkadaşlarınız haricinde kendi sosyal medya hesapların da paylaşanlar var onları ekleyip konuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir