Samsung Galaxy S5 Ürün incelemesi

Akıllı telefon piyasasın lider markalarından Samsung, 2013 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy S4 modeliyle akıllı telefon teknolojisinde yeni bir çağ açmıştı. Samsung bu akımı 2014 yılı içerisinde piyasaya çıkacak olan Galaxy S5 ile devam ettirmeyi planlıyor. Samsung Galaxy S5 serisi bir çok yeniliklerle takipçilerinin karşısına çıkacak. Şimdi Samsung Galaxy S5 serisindeki yenilikleri hep birlikte inceleyelim.

İlk olarak tasarımdan başlayacak olursak; Samsung Galaxy serisinde her geçen gün ekran boyutlarını arttırmaktadır. Samsung Galaxy S5 serisinde hoparlör kısmı dışında tamamen dokunmatik ekrana dönüştürmüştür. Samsung Galaxy S4 ekran boyutu 5,0 inç tasarlamışken Samsung Galaxy S5 serisinde ekran boyutunu 5,5 inç çıkarıyor. 2560x1440p çözünürlükte QHD ekrana sahip olucak. Samsung Galaxy S4 serisinde kullandığı alüminyum çerçeve ve kasayı Samsung Galaxy S5 serisinde de devam ettiriyor.

samsung-galaxi-s5

Teknoloji devi Samsung; bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı Samsung Galaxy S5 serisinde yepyeni bir işlemci modeliyle karşımıza çıkacak. Samsung mühendislerinin geliştirmiş olduğu Exynos 6 yüksek performans için 4 adet Cortex-A57 ve enerji verimliliği için dört adet Cortex-A53 çekirdeğine sahip olacak. Samsung Galaxy S5 serisinde 64 bit işlemci ve 3 GB RAM kapasiteli olması planlanıyor. Kamera kısmında da yenilenmeye giderek arka kamerasını 16 MP çıkartıyor. Samsung Galaxy S4 serisinde pil gücü 3000 mAh iken Samsung Galaxy S5 serisinde pil gücünü 4000 mAh’lik dev bir bataryaya sahip olacak. Piyasaya ne zaman çıkacağı hakkında kesin bilgiler yok ama şimdiden herkesin ilgisini toplamış durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir