Sağlıklı Bir Cilt İçin Cilt Maskesi Tarifleri

Yüzünüz çok güzel ya da bakışlarınız çok etkileyici olabilir. Ancak temiz bir cilde sahip değilseniz bunların hiçbir anlamı kalmaz. Çünkü gerçekten güzel gözüken bir cildin ilk sırrı hiç şüphesiz temiz olmasıdır.

Kozmetik sektörü her geçen gün hızla büyüyen akıl almaz bir sektör haline geldi Ancak sağlıklı bir cilt temizliği yapmak için hiçbir kozmetik ürününe ihtiyacınız olmadığından emin olabilirsiniz. Çünkü doğa insanın ihtiyacı olan her şeyi fazlasıyla bünyesinde barındırmaktadır.

doğal sağlık maskeleri

Cilt temizleme maskesi yapmak çoğu zaman insanlara külfet gibi gelir. Ancak iyi temizlenmeyen bir ciltte gözenekler kapanacağı için siyah nokta ve sivilce oluşma ihtimali artacaktır. Bu da tüm yüz güzelliğine gölge düşürecektir. Bu nedenle cilt te3mizliği ve bakımı asla ihmal edilmemesi gereken iki önemli konudur.

Cilt temizleme maskesi tarifi; 1 su bardağı kadar yulaf ezmesi, yarım bardak süt, 1 adet yumurtanın sadece akı ve 3 damla badem yapı.

İlk olarak yapmanız gereken tüm malzemeleri iyice karışana kadar çırpmak. Yeteri kadar homojen hale gelmiş bir karışım elde ettiğinizde yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Uygulamayı yaparken gözlerden uzak durmak kesinlikle çok önemli bir ayrıtıdır. Yumurtanın akı ciddi bir protein deposudur. Ve vücudun tamamen kullanabildiği tek proteindir. Bu nedenle cilde ve tüm vücuda çok iyi gelmektedir. Ayrıca badem yapı cildinizde güzel bir nemlenmeyi ağlayacaktır. Bu malzemeler doğanın bize gerçek armağanlarıdır.

Cilt yenileme maskesi; 3 tatlı kaşığı hakiki bal, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 3 çorba kaşığı mevsim meyvesi suyu, cildiniz kuru bir yapıya sahipse içine birkaç damla badem yağı koyabilirsiniz. Yapmanız gereken oldukça basit. Malzemeleri karıştırın ve cildinize uygulayın. Uygulama esnasında gözlerinizi korumayı unutmayın. Ilık su ile yıkadığınız cildinizi pamuğa koyduğunuz gül suyu ile iyice sildikten sonra artık tazecik bir cilde sahip olmanın keyfini sürebilirsiniz. Haftada 1 ya da 15 günde bir bu uygulamayı yapmanızda fayda vardır.

Yağlı ciltler için bakım maskesi; 1 kahve fincanı üzüm suyu, 1 kahve fincanı su be yarım kahve fincanı karbonat. Tüm malzemeleri karıştırın ve pamuk yardımı ile cildinize sürün. Bunu bir temizleme işlemi olarak kabul edebilirsiniz. Ve her akşam 1 ay boyunca deva ettiğinizde cildinizde çok ciddi anlamda yağlanma sorunundan kurtulduğunu ve kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi gösterecek. Karbonat iyi bir denge sağlayıcıdır. Ve sivilcelerin azalmasında oldukça etkili bir doğal mucizedir.

Yağlı ciltler için bakım maskesi; 1 çay bardağı süt, 2 adet elma ve 2 çay kaşığı bal. Öncelikle elmaları rendeleyin ve süt ile birlikte ocakta pişmeye bırakın. Pişmeye yakın balı da ilave edin ve bir sefer daha karıştırıp ılıması için bir kenara bırakın. Ilık bir halde geldiğinde yüzünüze kalın bir tabaka oluşturacak şekilde yayın. Ve 20 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Karışımın içindeki bal yüzünüze yağlandırmadan bir nemlilik kazandıracaktır.

Unutmayın ne kadar güzel olduğunuzun hiçbir anlamı kalmaz temiz bir cilde sahip olmadığınız sürece. Özellikle sivilce ve siyah nokta ile dolmuş bir cilt hiçbir açıdan güzel ve çekici gelmez. Bu nedenle sizin için en değerli giysi olan cildinize iyi davranın ve onu ihmal etmeyin. Cildinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız öncelikle bol miktarda su için doğal beslenmeden uzaklaşmayın. Doğa her şeyin en güzelini ve en yararlısını hiç şüphesiz içinde bulunduracaktır. Yeter ki ondan istemesini bilin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir