Özel Günlerinizde Makyaj

Bir kadın için güzel görünmek en önemli sorundur. Bir de özel günler olduğu zaman en güzel makyajı yapmak, en güzel giysileri giymek ve en güzel uyumu yakalamak önceliği olacaktır.

 

Peki, özel bir günde makyaj nasıl olmalıdır?

ozel-gun-makyajiEğer çok çarpıcı bir görüntü vermek istiyorsak siyah ve kırmızı gibi daha koyu tonları kullanmalıyız. Örneğin kırmızı ruj özel günlerde seçilen ilk tercihtir. Siyah için daha free ortamlar ve daha genç ve coşkulu ortamlar seçilmektedir. Göz makyajında giydiğimiz birçok kıyafeti götürebilen bronz ve kahve tonları seçebilir. Seçtiğimiz tonun özellikle göz rengimize uyumlu olması gerekmektedir Ve asla lens kullanmamalıyız. Lens sahte bakışlara ve duygularımızı ve güzelliğimizi etrafımızdaki insanlara aksettirmemize engel olmaktadır. Eğer gideceğimiz özel ortam resmi bir ortam değilse spor bir ortamsa ağır makyaj tonlarından kaçınılmalı daha lıght ve açık tonlar seçmeliyiz. Yüz ve dudaklarımıza uygulayacak makyajlarımız öncesi ayrı birer fırça ile dolgu yapmak ve üzerine makyaj yapmak makyajın kalıcı olmasını ve kısa sürede akmamasını sağlayacaktır. Ayrıca ince bir pudra ile de akmayı geciktirebiliriz.

Özel günlerde makyaj tercihimizde gideceğimiz ortamı, görüşeceğimiz kişilerin durumunu ve en önemlisi seçeceğimiz giysileri değerlendirmeli, tümünün bir uyum içerisinde olmasını sağlamalıyız. Spor bir ortam ile daha resmi özel ortamlarda gereken makyaj birbirinin tam aksi olmaktadır. Bu yüzden makyaj tonlamaları da makyajda yapılması gereken en önemli değerlendirmedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir