Murat Göğebakan Vefat Etti

Son günlerde Başbakan Erdoğan’nın ziyareti ile dikkatleri üzerine çeken Murat Göğebakan hakkın rahmetine kavuştu. Oğlu twitter’dan babasının öldüğünü açıkladı. Kısa süre önce yoğun bakımda olan Murat Göğebakan vefat etti. Uzun süredir kanser tedavisi görüyordu ve en son görüntüsünde bu tedaviden çokca etkilendiği bariz şekilde belli oluyordu. Zayıflamış çökmüştü.

Murat Göğebakan Öldü

MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR?

Murat Göğebakan 9 Ekim 1968 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Anne ve babası Almanya’da çalıştığından dolayı Almanya-Türkiye arasında bir çocuukluk geçirmek zorunda kalan Murat Göğebakan ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Daha sonra 1986 yılında Hacettepe Ankara Devlet konservaturarı’na giren Murat Göğebakan eğitimini tamamlamasının ardından Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Murat Göğebakan bu yıllarda dergah eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı. 1995 yılına kadar Adana’da yaşayan Murat Göğebakan ilk evliliğini genç yaşlarda yaptı ve bu evlilikten Bülent isminde bir çocuğu oldu.

AYYÜZLÜM İLE EN ÇOK SATAN ALBÜM ÖDÜLÜNÜ ALMIŞTI

Ardından Sindoma Müzik kuruldu. Murat Göğebakan bu şirketten ‘Sen Rahatına Bak’ ‘Tek Suçum Seni Sevmekmiş’ ve ‘Merhaba’ ismli albümlerini çıkardı. 2000 yılında Sema Bekmez ile evlenen Murat Göğebakan, 2002 yılında çıkardığı ‘Ayyüzlüm’ isimli albümüyle MÜYAP’ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı ‘Yaralı’ ve’Sana Olan Aşkım Şahit’ isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde ‘Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan’ isimli bir de kitap çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir