Kpss Sınava Giriş Belgesi Nasıl Alınır 2014 ?

2014-KPSS (Ortaöğretim/Önlisans) sınavı bu yıl 27 Eylül 2014 Cumartesi (Önlisans) ve 28 Eylül 2014 Pazar (Ortaöğretim) tarihlerinde yapılacak. Sınavın yapılmasına az bir sürenin kaldığı şu günlerde, adayların aklına takılan önemli bir soru : ” sınava giriş belgesini nasıl alacaktık ?” olduğunu duyar gibiyiz. Bu bilgi aslında 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans Başvuru Kılavuzunda bizlere hatırlatıldı. Fakat geçen zaman içerisinde unutulmuş olabileceğini düşünerek kpss sınava giriş belgesini nasıl temin edebileceğinizi anlatacağız. Bildiğiniz üzere son yıllarda kpss başvuru klavuzları ve sınava giriş belgeleri elektronik ortam haricinde basılmıyor.
Kpss Sınava Giriş Belgesi Nasıl Alınır 2014
Adaylar 2014-KPSS (Ortaöğretim/Önlisans) Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik/Y.U. numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ilgili sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere temin edebilirler. Yani 17 Eylül 2014 tarihinden itibaren kpss sınava giriş belgelerimizin çıktısını internet üzerinden alabileceğiz. Çıktısını alacağımız sınava giriş belgesinin renkli yada siyah-beyaz olmasının bir önemi yok. Fakat özellikle de siyah-beyaz alınan çıktılarda kpss 2014 sınava giriş belgesi üzerinde bulunan fotoğrafın net bir şekilde görünür olduğuna emin olmamız gerekiyor. Sınava giriş belgesinin dışında sınava giderken yanımızda bulundurmamız gereken diğer bir belge ise Nüfus Cüzdanı yada Pasaport. Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Ösym Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım ?

Ösym şifresini unutan adaylar, https://ais.osym.gov.tr internet adresine girerek sırasıyla önce ” SİSTEME GİRİŞ ” butonuna tıklamalı, ardından açılan ekranda ise giriş yap butonunun hemen altında bulunan ” ŞİFREMİ UNUTTUM ” linkine tıklamalıdır. Burada sistem tarafından kendisine sorulan sorulara doğru cevapları veren adaylar ücretsiz olarak yeni şifrelerini temin edebilmektedirler. “Şifremi Unuttum” işlemlerini başarıyla tamamlayamayan adaylar ise, yeni şifre edinmek için ÖSYM Başvuru Merkezleri olan Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri ile ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerine nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, belirli bir hizmet ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport Başvuru Merkezlerince kabul edilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir