Kiraz Mevsimi Şeyma ( Nilperi Şahinkaya)

Yaz döneminin gelmesi ile birlikte yeni diziler ve yeni yarışmalar da tv ekranlarında yerini almaya başlıyor. Bunlardan bir taneside Fox Tv’de yayınlanacak olan Kiraz Mevsimi. Kiraz Mevsiminde dikkat çeken karakterlerden bir tanesi Şeyma karakteri bu karakteri canlandıran Nilperi Şahnikaya’da güzelliği ile dikkat çekiyor. Hem Şeyma hem de Nilperi Şahinkaya hakkında sizleri bilgilendirelim.

 

Kiraz Mevsimi Şeyma Kimdir ?

Bilkent Üniversitesi okul tiyatrolarında toplam yedi oyunda rol almıştır. “Deniz Yıldızı” adlı dizide Hande rolünde, şu sıralar da “Öyle Bir Geçer Zamanki” dizide Mesude rolünde yer almıştı. Seksi Tiyatro oyunu ile dikkat çekti Şimdi ise Şeyma rolü ile karşımızda.

Nilperi Şahinkaya Kimdir ?

1988 Senegal doğumlu. 1993 yılında Ecole Vigée Lebrun (Paris)’de başlamıştır. 1997 yılında Charles De Gaulle Fransız İlkokulunda okumuştur. Daha sonra 1999 yılında Ecole Cantonale De Langue Française’de öğrenimine devam etmiştir. Liseyi ise 2006 yılında Charles De Gaulle Fransız Lisesinde bitirmiştir. Son olarak Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden mezun olmuştur. Öğrenimimin yarısını Paris, yarısını ise Ankara’da tamamlamıştır.

NİLPERİ ŞAHİNKAYA RESİMLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir