Kadınların Yaşına Uygun Estetik

Kadınlar yüzündeki ve alnındaki ilk kırışıklıklara ve gözaltlarının torbalamasını gördükleri ilk anda acaba yaşlanıyor muyum endişesiyle baş başa kalmış olurlar.

Kadınlar yaşlılık belirtilerin çıktığı ilk andan itibaren küçük dokunuşlara ve küçük uygulamalara başlamaları gerekmektedir. İlerleyen yaşlarda birikmiş problemleri çözmek daha zor olacağı için 20’ li yaşlardan itibaren estetik planlamalar ve kaygılar başlamalıdır. 20 li yaşlarda özellikle dudakların dolgusu, memelerin küçük veya büyüklüğü, gerdanların soluması, yüzde ve ciltte meydana gelecek lekeler ve burun estetiği problemleri ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu problemleri zaman geçmeden çözmek daha sonraki yaşlarda meydana gelecek kırışıklıklar sarkmalar için vücudumuzu daha dinç ve kendimizi daha güçlü kılmamızı sağlayacaktır.

kadinlarda-estetik-yasi20 li yaşların sonunda doğumlar ve doğumlar sonrası meydana gelen karın ve göğüslerde sarkmalar, alınan kilolar, yaşlılık ve yorgunluk belirtilerinin ifadeleri daha belirgin olarak kadında etkisini hissettirecektir.30 lu yaşların sonundan itibaren daha büyük ve çözülmesi zor problemler le karşı karşıya kalınacaktır. Örneğin göz torbalarının sarkması, karın yağı, gerdan bölgesin yanak ve alın bölgesinin kırışıklıklarının çözülmesi gerekecektir. Sağlıklı bir hayat cerrahi müdahale gereksinimini azaltabileceği gibi, sağlıksız bir hayat da cerrahi müdahalelerin problemleri çözmede etkili olmayacağı yönündedir.

Kadınlar estetik kaygılarına daha genç yaşlarda başlamaları halinde ilerleyen yaşlarda birikmiş estetik problemlerle karşılaşmayacaklardır. Problemleri geniş bir zaman yaymak hem kalıcı hem de sağlıklı sonuçlar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir