Kadınların Tercih Ettiği Erkek Tipleri

Kadın ve erkek pek çok konuda birbirinden farklı düşünür ve davranırlar. Hatta çoğu zaman iki cinsiyetin bir arada olması uzaktan bakıldığında imkansız gibidir. Ancak kadın ve erkeği birbirinden ayrı düşünmek de aslında mümkün değildir.

Eş seçimi bir insanın hayatındaki en önemli seçimlerinden biridir ve bu konuda kadınlar erkeklere göre daha detaycı ve seçicidirler. Erkekler kendilerini daha düşünceli ve mantıklı olarak kabul etseler de eşlerini seçerken çok da fazla mantık kullandıklarını iddia edemezler. Peki kadınlar? Onlar eşlerinde hangi özelliklerin olmasını isterler?

kadinlarin-sevdigi-erkek-tipleri

Kadınların tercih ettiği erkek tipleri arasında en çok dikkati çeken koruyu yanı gelişmiş olan erkeklerdir. Kadınlar bazen yapı gereği bazen yetiştirilmeye bağlı olarak desteğe daha çok ihtiyaç duyarlar. Özellikle duygusal bir sorun yaşadıklarında yanlarında mutlaka destek alabilecekleri birinin olmasını isterler. Bu nedenle de eşlerini seçerken hayat boyu kendisine destek olacak ve zor günlerinde de yanında bulabileceğine inandığı bir erkekle birilikte olmayı tercih ederler. Eskiye oranla kadınlar artık iş hayatında daha fazla yer edinmiş olsa da hatta pek çok kadın artık daha saldırgan ve istediğini elde etmek için sınırlarını zorlar bir duruma gelmiş olsa da ruhsal dünyalarına girdiğinizde her kadın biraz korunmak ve destek görmek ister.

Herkes olduğu gibi kabul edilmek ister. Bu konuda cinsiyet farkı yok denecek kadar azdır. Çünkü bir insanın yaşam enerjisini düşüren en büyük etken eleştirilmektir. Kadınlar bu konuda erkeklere göre çok daha hassastırlar. Bu nedenle kadınlar kendilerini olduğu gibi kabul eden erkeklerle birlikte olmak isterler. Çünkü bu daha az eleştirilmek ve dolayısıyla daha az ruhsal problemler demektir. Erkekler kadınları eleştirirken bunun ne kadar hassas bir konu olduğunu ne yazık ki anlayamazlar.

Kadınlar alınan kararlarda kendisine de söz hakkı veren erkeklerle olmaktan hoşlanırlar. Özellikle evlilik aşamasına gelmiş bir ilişkide hayat artık müşterek yaşanması gereken bir olgudur. Bu nedenle de bir erkek eşiyle mutlu bir hayat geçirmek istiyorsa ortak kararlar almayı göze almalıdır. Maddi manevi tüm konularda ortak tutum sergilemeyi başarabilmiş çiftlerin ilişkilerinde çok daha mutlu olduğu gözlenmiştir. Bu aynı zamanda sorumluluğu da paylaşmak demektir. Bir ilişkide senin yüzünden cümlesi ne kadar az duyuluyorsa mutluluk seviyesi onun tersi oranda artacaktır. Hayat karşıdakinin varlığını da kabul ettiğimiz anda anlamlıdır aslında.

Kadınların tercih ettiği erkek tipleri arasında olağanüstü durumlarda panik olmayan ve mantıklı bir şekilde olaya yaklaşıp, sorunları çözebilen erkek tipleri de vardır. Çünkü bir erkeğin ne kadar güçlü olduğu ancak normal olmayan durumlarda ortaya çıkar. Olağanüstü bir durumda aşırı derecede panik olan ve ne yapacağını bilemeyen erkekler çok güçsüz ve aciz olarak tanımlanacağı için kadınlar bu tip erkeklerle olmaktan hoşlanmazlar.

Kadınların tercih ettiği erkek tipleri arasında sanılanın aksine sürekli hediyeye boğan erkek tipleri yoktur. Evet kadınlar hediye almaktan hoşlanırlar ancak bunun altında istenen şey önemsendiğini görmektir. Yani mesele sizin kadın için ne kadar çok para harcayabileceğinizi kadına göstermeniz demek değildir. Bunu şuradan da fark etmek mümkündür aslında. Çoğu kadın çiçek almaktan hoşlanır. Maddi değeri oldukça düşük olan çiçek bir kadını mutlu edebiliyorsa orada psikolojik doyum söz konusudur. Ayrıca erkekler için eş seçimi konusunda hediye meselesi bir ışık tutucu olabilir. Eğer sevgiliniz aldığınız hediyeleri sürekli eleştiriyor ve sürekli daha fazlasını istiyorsa ilişkinizde maddiyatın mı sevginin mi daha ön planda olduğunu bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Aksi durumda sadece maddi gücünüz için yanınızda duran bir kadınla evlenmiş olarak bulabilirsiniz kendinizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir