İsmail Kartal Kimdir ? Yeni Fenerbahçe Teknik Direktörü

Daha önceki yazımızda Fenerbahçe teknik direktörü için tahminlerde bulunmustuk. Şimdi ise Yeni FenerBahçe teknik direktörünü açıklıyoruz. İsmail Kartal.  Bugün (12.08.2014) saat 16.00 imza töreni var. Söylenenlere göre Teknik Direktör olarak İsmail Kartal görünecek ama takımı Aziz Yıldırım  yönetecek diyorlar pek inanmak istemiyorum hatta şöyle söyleyeyim pek karışacağına inanmıyorum her neyse İsmail Kartal kimdir kariyeri nedir bir bakalım

Fenerbahçe altyapısında çalıştıktan sonra ilk teknik direktörlük deneyimini Karabükspor’u çalştırarak yapti. Daha sonra Sivasspor’un başına geçti ve Yiğidoları sezon sonu takımı 1. Lig şampiyonu yapıp tarihinde ilk kez Süper Lig’e çıkardı. İsmail Kartal, 2006/2007 sezonunda Mardinspor’un başında başlamış, sezon ortasında görevinden ayrılarak Malatyaspor’un başına geçmiştir. Ardından Malatyasporu bırakıp Fenerbahçe tvde yorumculuğa başlamıştır.2007-2008 sezonunun 18.haftasının ardından Orduspor’un başına geçti. 2008-2009 Konya Şekerspor teknik direktörlüğünü yapmıştır.

2010-2014 sezonları arasında Fenerbahçe’de yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 2014-2015 sezonu başında, teknik direktörlüğe getirildi.

 

Kariyerine bakıldığı zaman Fenerbahçe için çok büyük  bir heyecan hissetirmiyor ama yenilikde iyidir diyelim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir