iPhone 7 ve iPhone 8 Arasındaki Fark ?

Merakla beklenen yeni iPhone modelleri, 12 Eylül Salı akşamı Apple’ın Steve Jobs Etkinlik Salonunda tüm dünyaya tanıtıldı. Apple’ın 10.yılına özel olarak ürettiği yeni amiral gemisi iPhone X (iPhone 10), şüphesiz tüm dikkatleri üzerine çeken telefon modeli oldu.

iPhone X ‘un (iPhone 10) hemen öncesinde tanıtılan iPhone 8 modelinin ise iPhone 10‘un gölgesinde kaldığı görüldü. Genel hatları ile iPhone 7‘den farklı olmayan cihaz, kullanıcılar tarafından iPhone 8’e neden geçmeliyim sorusunu da akıllarda uyandırdı.

iPhone 7 ve iPhone 8 Arasındaki Farklar Neler ?

Üç farklı renk seçeneği ile gelen iPhone 8, yazının başında da bahsettiğimiz gibi görünüş olarak iPhone 7 ile aynı. İşlemci olarak iPhone 7 A10 Fusion çipe sahipken, iPhone 8 yeni tanıtılan A11 Bionic çip ile karışımıza geliyor. iPhone 8 ile birlikte gelen kablosuz şarj desteği özelliği ise iPhone 7 ile arasındaki bir diğer fark diyebiliriz. Depolama seçenekleri de iPhone 8 modelinde 64 GB ve 256 GB olarak değişmiş durumda. iPhone 8’in bir başka artısıda Dolby Vision ve HDR10 içeriklerini destekliyor olması olabilir. Aralarında pek bir fark bulunmayan bu iki iPhone modeli arasında seçim yapmak ise sizin tercihinize kalmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir