İlişkiyi Ayakta Tutma Tüyoları

Kadın erkek cinsiyeti ne olursa olsun her insan için önere edilmek çok önemlidir. Bu nedenle çoğu zaman farkında olmadan söylemiş olduğumuz sözcükler ilişkimizin iyi ya da kötü gitmesine neden olur. Bu nedenle bazı şeyleri karşımızdakine anlatırken seçeceğimiz kelimelerin önemi büyüktür. İlişkiyi ayakta tutma tüyoları nelermiş bakalım isterseniz;

Bir kadın eşiyle mutlu olmak ve ilişkisini ayakta tutmak istiyorsa mutlaka eşiyle gurur duyduğunu ona ifade etmelidir. Bu yeri geldiğinde sözel olarak yapılacak bir ifade olsa da çoğu zaman cesaretlendirici bir bakış da erkeğin kendisi ile de gurur duymasını sağlayacağı için karakterini daha da güçlendirecektir. Aynı şekilde erkekler de eşleri ya da sevgilileri ile iyi yaptıkları şeyler hakkında konuşmalıdırlar. Çoğu zaman doğal sürecinde her şeyin iyi gittiğini düşündüğümüz için karşımızdakinin bizden tebrik beklediğini düşünemeyiz. Ama unutmayın hayata karşı motivasyonun en iyi yöntemi sözel olarak takdir edilmektir. Güçlü ve tuttuğunu koparak bir eş istiyorsanız mutlaka yapmanız gereken onu önere etmektir.

İlişkiyi ayakta tutma tüyoları arasında en önemlilerinden biri de teşekkür etmektir. Her insan gösterdiği özenden dolayı bir teşekkürü hak eder. Mesela kadınlar için yaptıkları yemeğin beğenilmesi çok önemlidir. Eşinize yaptığı yemekten dolayı teşekkür etmeniz onu hem çok gururlandıracak hem de mutlu edecektir. Bu da aynı zamanda güzel yemeklerin devamının gelmesi demektir. Yalnız siz siz olun sevemediğiniz yemekleri gereğinden fazla övmeyin, hiç sevmediğiniz yemeği sık sık yemek zorunda kalabilirsiniz.

Çoğu insan için kurulması gereken en zor cümlelerden biri özür dilerim cümlesidir. Çoğu insan bunu gurur meselesi yapar ve ilişkileri yıpratan en önemli etkenlerden biridir özür dilememek ve yapılan hatayı kabul etmemek. Eğer bir tartışmada konuyu gereksiz yere uzatmayıp özür dilerseniz hem karşınızdaki çabucak yumuşayacak hem de kötü sözler sarf edilmeden tartışma sonlanacaktır. Bu nedenle özür dilerim demekten korkmayın. Önemli olan huzur ve mutluluksa son sözü kimin söylediğiniz hiçbir anlamı yoktur.

ilişkiyi ayakta tutma yollarıİlişkiyi ayakta tutma tüyoları arasında belki de en önemlilerinden biri sıradanlıktan kurtulmaktır. Çok lezzetli bir yemeği bile üst üste yediğinizde bir anlamı kalmaz. Bu nedenle ara sıra farklılıktan denemekten çekinmeyin. Mesela uzun planlar yapmadan bir akşamı dışarıda geçirebilirsiniz. Bu tür sürprizlerden genellikle herkes hoşlanır. Ancak bu geceyi kafanızda planlarken karşınızdakinin önceliklerini düşünmeyi de ihmal etmeyin.

Eşinize onu sevdiğini söylemekten çekinmeyin. Çünkü herkes sevildiğini duymak ister. Çoğu insan bunu sözel olarak ifade etmekten hoşlanmasa da sevilmek herkes için çok önemlidir. Bu nedenle günün ortasında atacağınız içten gelmiş bir mesaj bile eşinizin eve daha istekli ve coşkulu gelmesini sağlayacaktır. Aşkınızı dünyaya haykırmanızın bir anlamı yoktur, önemli olan karşınızdakine bunu inandırmak ve hissettirmektir.

İlişkiyi ayakta tutma tüyoları arasında en önemlilerinden biri de onun da bazen kişisel alana ihtiyacı olduğunu kabul etmek ve ona göre davranmaktır. Herkes zaman zaman kendi başına kalmak ister, bu insan psikolojisi için temel ihtiyaçlardan biridir. Eşiniz size böyle bir taleple geldiğinde bunu olağan üstü bir soruna dönüştürmenin kimseye bir yararı dokunmayacaktır. Bu nedenle bırakın biraz kendi başına kalsın ve gerekli enerjiyi toplasın. Eğer eşinize bu özgürlüğü sağlamazsanız sürekli gerginlik yaşanan, huzursuz bir evde yaşamayı kendiniz kabul etmiş olursunuz.

İlişkinizi ayakta tutmak ve hep böyle kalmasını sağlamak için hadi eşinizi bu sabah öpücüklere boğarak uyandırın. Güne böyle başlamak sanırım kimseyi rahatsız etmez. Herkes böyle başlayan bir günde daha verimli ve mutlu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir