Hamilelik Dönemi Giyinme Nasıl Olmalıdır?

Gebelik döneminde üzerinde en çok durduğumuz ve zaman ayırdığımız şeylerden birisidir giyinme. Gebelikle beraber büyüyen karnımız, göğüslerimiz ve kalça bölgelerimiz giyinme konusunda çok fazla zaman ayırmamıza neden olmaktadır.

Hamilelik döneminde giyinme nasıl olmalıdır?

gebelikte-giyinmeEskide bu problem çak daha fazla sorun olarak göze çarpmakta ve çeşit sayısı çok olsa da günümüzde sadece hamilelik giysileri için özel üretim alanları açan ve ticari faaliyetlere başlayan işletmeler sayesinde hamilelere daha şık giyinme, zarif görünme ve sosyal ortamlara daha fazla girme olanağı sağlamıştır.

Öncelikle hamilelik döneminde giyeceğimiz giysilerin bol ve bizi rahatlatıcı olması gerekmektedir. Büyüyen karın bölgesi için geniş pantolon ve etekler seçerken, göğüslerin büyümesiyle beraber alttan destekleyen sutyenlerin giyilmesi hem göğüslerin daha diri kalmasına hem de göğüslerin karın bölgesine uygulayacağı baskıyla oluşacak ağrıların giderilmesine faydalı olacaktır. Ayakkabı seçiminde daha çok alçak topuklu ayakkabılar seçilirken ortopedik ayakkabıların tercih edilmesi kan dolaşımının hızlanmasına ve bebeğe iletilen besin zincirinin sürekliliğine katkıda bulanacaktır. İç çamaşırı konusunda ise özellikle serin tutacak külotlar seçilmelidir. Hamilelik döneminde, sıkı giysilerden, naylon, sert ve sıkacak türde iç çamaşırlarından, dar pantolonlardan, ayağı sıkan çoraplardan uzak durmak gerekmektedir.

Hamile bir anne adayı hem sağlıklı hem de şık giyinmek için gerek duyduğu tüm giysilerin uyumunu vücudunda sağladığı zaman, toplumsal yaşamdan geri durmadığı gibi hem kendisi hem de bebeği için sağlıklı bir hayat sürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir