Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir insanın yüzüne baktığınızda en çok dikkati çeken yeri hiç şüphesiz gözleridir. Çünkü gözler hem çok fazla şey anlatır hem de büyük anlamlar gizlidir. Birinin neler hissettiğini anlamak için bile öncelikle gözlerine bakarız.

Bir kadının da çekici gözükmesinin en iyi yöntemlerinden biri etkileyici bakışlara sahip olmasıdır. Bunun için de doğru renk seçiminin yapıldığı doğru teknikle uygulanan bir makyaj çok sıradan gözleri bile bakmaya doyulmaz hale getirecektir.

Göz makyajı hakkında vermeye çalışacağımız küçük tüyolar sizin de daha anlamlı bakan ve çekici gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca gerçekten çekici gözlere sahip olmak için onları aşırı derecede boyamanıza da kesinlikle gerek yoktur.

göz makyajıGöz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken ilk konu far rengidir. Bazen bir far rengini arkadaşınızda çok beğenirsiniz ancak kendiniz alıp uyguladığınızda büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Çünkü göz farı göz rengi ve ten rengine göre büyük değişiklikler gösterebilir. Öncelikle far seçimi yaparken şuna dikkat etmenizde fayda vardır. Açık göz rengine sahipseniz çoğunlukla uçuk mavi, bronz ve toprak renklerinin ağırlıklı olduğu farlar tercih etmelisiniz. Çünkü bu renkler zaten güzel olan gözlerinizin daha çok belirginleşmesine yarayacaktır. Ayrıca dikkatin tamamen gözlerinize kaymasını sağlayacaktır. Koyu renk gözlere sahipseniz kesinlikle gri, mor, mavi ve yeşil renkleri tercih etmelidir. Bu renkler aynı zamanda cilt güzelliğinizi de ön plana çıkaracaktır.

Eyeliner eskiden sadece yoğun makyaj gereken durumlarda kullanılırken artık hemen hemen herkes kullanmaya başladı. Elbette bunda sürekli alternatif ürün üreten kozmetik firmalarının payı da oldukça büyük. Çünkü artık herkesin kolaylıkla sürebileceği şekilde eyelinerler üretilmektedir. Siz de daha çekici bir göze ve de yüze sahip olmak isterseniz eyeliner kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Ancak sürme işlemi sırasında dikkatli olmanızda fayda vardır. İki gözü birbirine çok yakın hale getirmek iyi görüntünün ötesinde itici bir hal alacak ve anlamlı bakışlar anlamsız bir ifadeye bürünecektir.

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında hiç şüphesiz rimel sürmek de vardır. Rimel özellikle kirpiklerin daha uzun ve gözlerin daha dikkat çekici gözükmesini sağlar. Ancak topaklanan rimeller güzel gözükmek bir yana kişiyi kirli ve özensiz gösterir. Kirpiklerinize rimel uygulamadan önce ilk yapmanız gereken şey kirpik şekillendirici ile kirpiklerini kıvırmak ve daha sonra rimel sürme işlemini yapmaktır. Eğer istediğiniz kıvamda bir kirpik kalınlığı elde edemezseniz koyu renk rimelin üzerine uygulayacağınız şeffaf bir rimel hem topakları önleyecek hem de daha uzun ve diri gözüken kirpiklere kavuşmanızı sağlayacaktır. Unutmayın göz makyajının en can alıcı noktasıdır rimel. Hatta far bile sürmediğiniz zamanlarda sadece rimel sürmeniz bakışlarınızın anlamına anlam katacaktır.

Son olarak göz makyajınızı kaşlarınızı daha dolgun gösterecek yöntemleri uygulayarak sonlandırabilirsiniz. Her insanın kaş yapısı birbirinden farklı olabilir. Ancak yeni teknolojik gelişmeler ile birlikte bu gibi küçük kusurların yok edilmesi mümkündür.

Eğer kaşlarınız istediğinizden seyrek ya da açık renkli ise kesinlikle bir resim kalemi ile kaşlarınızın boş kalan kısımlarını doldurun. Ancak her akşam uyumadan önce kaşlarınızı mutlaka temizleyin çünkü daha güzel bir kaşa sahip olmak için kendi kaşınızdan vazgeçmiş olmayın.

Eğer evde makyaj yapma konusunda hala kendinizi eksik hissediyorsanız mutlaka bir uzmandan bu konuda yardım isteyin. Birkaç ders sonunda her kadın isterse harika birer makyaj ustası olabilir. Birkaç deneyim sonunda kazanacağınız pratiklik ile kimseye ihtiyaç duymadan kendi makyajınızı kendiniz yapabilir ve herkesi buğulu gözlerinize hayran bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir