Erkeklerin Hoşlanmadığı Kadın Tipleri

Her kadının aklında bir erkek her erkeğin aklında da bir kadın tipi vardır. Bu görüntünün ötesinde, davranışları ile de hayal edilmiş ve gerçek olması umulan kadın tipidir. Çoğu zaman ilişkilerde ilk etken görüntü olsa da bir ilişkinin devam edebilmesinin tek yolu zihin ve kalp bağlarının da birbirine uymasıdır.

Kadınlar ilişkilerde erkeklere göre çok daha seçicidir. Karşısındaki insanda kabul edilemez olarak tanımladığı bir huy ya da hareket gördüğünde ilişkiyi devam ettirmek istemez ancak erkekler daha toleranslı davranabilirler. Ancak erkeklerin de beraber olmak istemedikleri hatta nefret ettikleri kadın tipleri vardır.

Erkeklerin hoşlanmadığı kadın tipleri arasında ilk sırayı çok konuşan kadınlar alıyor elbette. Çoğu erkeğin en çok şikayet ettiği konulardan biridir çok konuşan daha doğrusu bıdı bıdı yapan kadın tipi. Kadınlar doğası gereği konuşmaya daha eğilimlidir. Çünkü daha detaycıdır ve genellikle gördüğü her şeyi paylaşmaktan hoşlanır. Ancak erkekler sadece ihtiyaç duyduklarında konuşmaktan yana oldukları için sürekli konuşan bir kadın onlar için hiç bitmeyen bir kabus gibidir. Aslında erkekler de yoğun bir anlatma isteği yaşarlar. Ancak genellikle kadınlardan fırsat bulamazlar. Bir kadın ilişkisinde her şeyin yolunda gitmesini istiyorsa daha az konuşmaya ve karşısındakini daha fazla konuşturmaya dikkat etmelidir. Aksi durumda tatminsiz eşler arasında kendi eşini görmesi an meselesidir.

erkeklerin-sevmedigi-kadinlarÇocuk gibi davranan kadınlar da erkeklerin hoşlanmadığı kadın tipleri arasındadır. Pek çok kadın çocuk gibi konuştuğunda ya da davrandığında eşinin onu daha çok seveceğini düşünür. Hatta çoğu zaman problem yaşanan durumlarda böyle davranan kadınlar sevimlilikleri ile sorunları çözebileceklerini zannederler. Ancak bu durum kadınlar için büyük bir yanılgıdır. Çünkü sanılanın aksine erkekler çocuk gibi sesler çıkaran ve davranan kadınlardan hiç hoşlanmazlar. Çoğu erkek eşine ya da sevgilisine bunu söyleyemez ancak herkes karşısında bir yetiştin olsun ister. Özellikle tartışma anında karşısına çıkan bir çocuk kimsenin hoşuna gitmez. Bir de sevgilinizin baba olmak konusunda çekinceleri varsa ve siz sürekli huysuz bir çocuk gibi davranıyorsanız ilişkinin sonunu ellerinizle hazırlıyorsunuz demektir.

Her şeyi bildiğini zanneden ve her konuda fikri olan kadınlar da erkekler tarafından itici bulunan kadın tipleri arasındadır. Aslında herkes çok bilmiş insanlardan nefret eder. Çünkü bu insanlar karşısındakine sen bir şeyden anlamazsın benim yönlendiriciliğime muhtaçsın mesajı gönderir. Her konuda kendi söylediği yöntemin izlenmesinin doğru olduğunu düşünür ve kendini adeta bir kurtarıcı gibi görür. Ancak bu kadınlar erkekler tarafından çok itici olarak tarif edilirler. Öncelikle eğer bir kadın yanındaki erkeği aptal gibi hissettiriyorsa ve bunu sosyal ortamlarda sık sık yapıyorsa o ilişki son demlerini yaşıyor demektir. Bu nedenle kadınlar bazen sadece dinlemeyi öğrenmeli ve karşısındaki insanın da en az kendisi kadar fikir sahibi olduğunu kabul etmelidir.

Erkeklerin hoşlanmadığı kadın tipleri arasında paraya çok önem veren kadın tipleri de vardır. Bu konuda erkekler pek de haksız sayılmazlar. Çünkü bazı kadınlar sırf maddi anlamda rahat bir hayat geçirmek için erkeklerle birlikte olmayı kabul edebilirler. Bu ise aşkın olmadığı ve çıkar ilişkisine dayanan bir ilişki demektir. Böyle bir ilişkinin de mutlu bir sona ulaşması mümkün değildir. Bu nedenle erkekler bunu hissettikleri kadınlardan mümkün olduğu kadar kaçarlar ya da kendi çıkarına uygun olan bölümlerde istediklerini almak için maddi güçlerini kullanırlar.

Erkeklerin sevmediği kadın tipleri arasında çok ısrarcı kadınlar da vardır. Özellikle evlilik konusunda çok aceleci davranan kadınlar erkeklerin evlilikten kaçmaları için bilmeden çok önemli bir şey yapmış olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir