Erkekler Kadınlardan Ne Bekler ?

Kadın ve erkeğin birbirini tanımaya başladığı ilk günden beri merak konusudur erkekler kadınlardan ne bekler konusu. Çünkü her kadın ve her erkek mutlu, huzurlu ve güven dolu bir hayat yaşamak ister. Ancak bu konuda kişilerin karşılıklı olarak dikkat etmesi gereken birkaç konu mevcuttur. Bakalım erkekler kadınlardan ne bekliyormuş?

Erkeklerin hayat boyu tereddüt ettikleri konulardan biri annesine benzeyen bir kadınla mı birlikte olursa daha mutlu olur yoksa tam tersi bir karakter mi mutluluğun yolunu açar konusudur. Pek çok erkek fiziksel anlamda olmasa da ruhsal ve duygusal anlamda annesine benzeyen kadınları farkında olmadan eş olarak tercih etmektedir. Çünkü erkek için annesine benzeyen bir kadın demek güvenli bir ev ortamı demektir. Örneğin güçlü bir anne karakteri ile yetişmiş bir erkek çocuk gibi davranan ve sürekli aciz gözüken kadınlardan çabuk soğumakta ve onları aptallıkla suçlamaktadır. Bu nedenle kadınlar eşleri ile mutlu bir gelecek istiyorlarsa annelerinin davranışlarını yok saymamalıdırlar.

Pek çok insan erkeklerin aptal gibi davranan kadınlardan hoşlandığını düşünmektedir. Ancak erkekler kadınlardan ne bekler konusunu tartışıyorsak, erkeklerin beklediği son şeydir aptal bir eş. Çünkü sanılanın aksine erkekler güçlü durabilen kadınlarla daha mutlu olurlar ve bu kadınlar onların da güçlenmesi için en iyi yöntemdir. Ayrıca çocuk sahibi olacak bir kadının en ufak konularda aciz kalması da hiçbir erkek için çekicilik yaratmayacaktır.

Güçlü kadın konusunda önemli hususlardan biri şudur. Erkek güçlü bir kadınla birlikte olmaktan hoşlanır ancak yine de zaman zaman desteğine ihtiyaç duyan bir kadın onun için daha değerlidir. Çünkü erkekler korumacı yanlarını bir tarafa atamazlar. Bu nedenle zaman zaman erkekten yardım istemek ve bunu gönülden yapmak kadına hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

erkekler kadınlardan ne beklerKadınların iş hayatına dahil olması maddi anlamda aileleri çok rahatlatmış olsa da belki de pek çok evliliğin sallanması ve yıkılması için önemli bir etkendir. Çünkü iş yaşamına dahil olan kadın ister istemez daha gergin ve kavgacı olmaktadır. Dışarıda sürekli bir şeylerle baş etmek zorunda kalan kadın evde bunu tamamen bir kenara bırakamaz. Bu da evde sık sık gerginliklerin yaşanmasına neden olur. Olaya buradan bakacak olursak pek çok erkek imkanı olsa eşinin çalışmamasını tercih eder. Ayrıca çalışan bir kadın işte ve evde fazlasıyla yorulacağı için bu çiftin cinsel hayatını da olumsuz etkileyecektir. Bu da ilerleyen zamanlarda ciddi ailesel problemlere neden olacaktır. Erkekler tamamen çalışmayan bir eş isteyemese de en azından yoğun çalışmayan ve işini evinin önüne koymayan bir kadın ile birlikte olmak isterler.

Erkekler kadınlara oranla daha cesur gibi gözükseler de aslında radikal kararlar almak ve uygulamak konusunda oldukça acizdirler. Mesela bir iş değişikliği düşünen erkek öncelikle eşinden bu konuda cesaretlendirme bekler. Çünkü kadınlar daha ince düşüncelidir ve bu kadar büyük bir değişimin nelere mal olabileceğini erkeğe oranla daha iyi hesaplayabilir. Bu nedenle erkekler kadınlardan ne bekler sorusunun en iyi cevaplarından biri sanırım erkekler destek beklerdir. Eşinden destek görmeyen bir erkek sorumluluk almak konusunda da kendini geliştiremez.

Ve son olarak elbette erkekler kadınlardan aktif bir cinsel yaşam bekler. Erkekler kadınlara oranla bu konuya daha çok önem verirler. Kadınların yoğun iş temposu, ev sorumlulukları ve çocuk bakımı derken açıkçası bu konuyu düşünmeye pek de vakti kalmaz. Ancak her erkek mutlu olduğu ve mutlu ettiği bir cinsel hayatı tercih eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir