Elliptigo Bisikleti

Bu değişik elliptigo adında ki bisiklet ilginizi çekti demek ki sizinde. İlginizi çekti ki bu yazıyı okuyorsunuz. Farklı bir bisiklet keyfi diyebiliriz. Bisikleti ayakta sürüyoruz. Eklenecek parçalarla oturararak da sürülebilen modelleri mevcut hatta eklenecek parçalarla iki kişi ile de sürülebiliyor. Elliptigo’nun ısrarla üstünde durduğu olay ise sizlere yaptırdığı spor. Vücut ağırlığınızı kullanarak bir sürüş elde ettiğiniz için vücuda genel alamda faydalı olduğu söyleniyor.

  1. ElliptiGO’nun ağırılığı 3C modeli için 19,1 kg, 8C modeli için 20 kg, 11 R modeli ise 17,9 kg’dır.
  2. Hızı yaklaşık saate 24 km’ye kadar çıkıyor.
  3. En iyi performansı asfalt yollarda veriyor. Diğer tarz yollarda da kullanabilirsiniz.
  4. Dönüşleri ve fren sistemi bir bisiklette yada scooterda nasılsa onlara benzer bir şekilde.
  5. Çeşitli aksesuarları mevcuttur isteğe bağlı şekilde kullanabilirsiniz.

ElliptiGO; sürücünün vücut ağırlığını kullanarak hareket etmesi prensibine göre dizayn edildiği için mükemmel bir tırmanma aracıdır. Aslında tırmanma belkide ElliptiGO’nun en iyi yaptığı şey. Zira ElliptiGO 11R 11 vitese ve 8C 8 vitese sahiptir, kulanıcı bu modellerde dik yokuşlara rahatça tırmanmak için geniş bir vites aralığında seçim yapma şansına sahiptir. Sıkı bir egzersiz olduğu için genellikle rampa tırmanmayı her türlü antreman programına dahil ederiz. 3C modeli daha ziyade düz araziler ve %5’e kadar eğimi olan rampalar için tasarlanmıştır. 3C hafif tepeleri, otoyol üst geçitlerini ve hafif tırmanmaları alt edebilir ancak yaşadığınız yerde dik yokuşlar bulunuyor ise 8C veya 11R sizin için daha iyi bir seçim olacaktır

Bu arada fiyatı 3150 $ .
elliptigo8

Yorumlar
  1. Alp Bekişoğlu

    Her ne kadar iki ay kadar geçmiş olsa da bir hatayı düzeltmek gerek; ElliptiGO’nun “oturmak” için veya “iki kişi” kullanılabilmesi için herhangi bir aksesuarı, parçası ya da adaptörü bulunmamaktadır.

    Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir