Cilt Yenileyen ve Güzelleştiren Doğal Maske Tarifleri

Kadınlar için güzellik bir tutkudur adeta. Ancak bir insanın güzel gözükebilmesi için sadece yüzünün güzel olması yeterli değildir. Güzel bir yüzün her zaman sağlıklı ve hoş gözükmesi için öncelikle cilt temizliğine dikkat edilmeli ve cilt bakımı ihmal edilmemelidir.

dogal-yuz-maskesiKozmetik sektörünün büyümesi ve her geçen gün biraz daha gelişmesi ile birlikte cilt bakım ve temizlik ürünlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak aslına bakarsanız doğa bize ihtiyacımız olan her şeyi fazlasıyla sunmuş. Bu nedenle bu kozmetik ürünlere yok yere para vermenin ve aslında cilt sağlığımızı tehlikeye atmanın hiçbir anlamı yok. Size sunacağım basit ve evde yapılan malzemelerle harika bir cilde sahip olup yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarmanız mümkün.

Cilt yenileyen ve canlandıran maske tarifi; tarifteki maskemizi 15 günde bir uygulamanız cildinizin canlanması ve kendini yenilemesi için yeterli olacaktır.

Malzemeler;

 • 1 adet yumurtanın sadece sarısı,
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • toz halini almış 3 tatlı kaşığı badem,
 • 1 tatlı kaşığı krema

Tüm malzemeleri derin bir kabın içinde karıştırın ve çırpma işlemi bitince yüzünüze dairesel hareketler yaparak uygulayın. Maskenin gözlerinize çok yaklaşmamasına özen gösterin ve gözünüze kaçması halinde bol su ile yıkayın. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın. Cildiniz çok yağlı ise tarifteki kremayı eklemeyebilirsiniz.

Doğadaki en sağlıklı ve vücuda en uyumlu protein yumurtanın içindeki proteindir. Ve protein cildin kendini yenilemesine ve toparlamasına yardım etmektedir. Ayrıca badem yağı da cildin adeta bir bebeğin cildi gibi yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

Cilt yenileyici yüz maskesi; bu maske ile birlikte yaz aylarının ve yoğun güneşin cildiniz üzerinde bırakmış olduğu etkiyi silip atmanız mümkün. Hem de evinizdeki malzemeleri kullanarak, fazladan onlarca lira ödemenize gerek kalmadan.

Malzemeler;

 • 3 tatlı kaşığı bal,
 • 2 adet ezilmiş ceviz içi,
 • 3 çorba kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı portakal suyu.

Malzemeleri iyice harmanlanana kadar karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu şekilde 15-20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Bu maskenin içindeki malzemelerin doğal olması etkililiğini arttıracaktır. Çünkü ancak doğanın kucağından direk gelen besinler bize gerçek güzelliği sağlayabilir.

Cilt güzellik maskesi; maske tarifimizde bulunan muz ciddi bir vitamin deposudur. Ancak kullanılan malzemenin organik olması ve mevsiminde kullanılması çok önemlidir.

Malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı bal,
 • 1 adet küçük organik muz
 • 1 çorba kaşığı taze limon suyu

Muzu çatalla iyice ezdikten sonra diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maske yoğun bir kıvamda olacaktır. Tüm malzemeyi yüzünüzde yoğun bir katman oluşturacak şekilde yüzünüze sürün. Bu şekilde konuşmamaya da özen göstererek 15 dakika bekleyin ve yüzünüzün maskeyi emdiğinden emin olun. Daha sonra kalın tabakayı sıyırın ve yüzünüzü yıkayın. Bu işlem ardından balın etkisiyle cildiniz inanılmaz bir şekilde parlayacak ve yumuşayacaktır.

Ede uygulayacak olduğunuz cilt maskeleri tariflerini çoğaltmak mümkün. Doğada kendi zamanın yetişen meyveler ve pek çok sebze aslında cildin gençliğini koruması için iyi birer araç. Ancak sadece bu maskeler sağlıklı bir cilde sahip olmak için yeterli değil.

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyen herkes öncelikle beslenmesine çok dikkat etmelidir. Besinleri mevsiminde ve mümkün olduğu kadar sağlıklı pişirme yöntemlerine göre pişirmelidir. Ayrıca sigara ve alkol gibi zararlı ürünlerden uzak durmak da çok önemlidir. Çünkü bu maddeler sürekli olarak vücutta toksin birikmesine neden olacaktır ve erken yaşta yaşlanmanın temel sebeplerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir