Çil Lekeleri Nasıl Geçer Yüzümden

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekeleri olarak bilinen çiller kiminde genetik olarak görülen kimi kişilerde de fazla güneş altında kalmaktan oluşur. Hassas ve açık tenli kişilerde daha sık rastlanan bu durum nadir de olsa koyu tenli kişilerde de görülmüştür. Omuz, sırt ve boyun bölgelerinde sıklıklar rastlanan çil lekeleri nasıl geçer? Tüm ayrıntılarını sizler için yazdık.

 

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Çil lekeleri zararsız gibi görünse de çil lekelerini geçirmek için bir cilt doktoruna gidilmelidir. Özellikle çil lekeleriniz zamanla koyulaşıyorsa kanser belirtisi de olabilir bu açıdan ciddiye alınmalıdır. Doktora görünüp çillerinizin zararsız olduğunu öğrendiğinizde aşağıda verdiğimiz tedavi yöntemlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Çil Lekeleri İçin Limon Suyu Kullanın

Limon suyu birçok renk açıcı maskede kullanılan bir besindir. Çillerinde aynı şekilde rengini açmada özellikle güneş sonrası oluşan çil lekelerini tedavi etmede oldukça etkiliolan limon suyunu pamuk yardımı ile her gece cildinize sürün 10 dakika cildinizde bekletip ardından bol su ile cildinizi temizleyin.

 

Çil Lekelerini Geçirmek için Beyazlatıcı Krem Kullanın

Kozmetik satan mağazalarda ve eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz cilt beyazlatıcı kremler çillerinizin cildinizden yok olmasını sağlamaz fakat görünümünü oldukça hafifletir. Renklerin açılmasını sağlar ve neredeyse görünmez hale getirir. Cilt beyazlatıcı krem markaları ve fiyatları konumuza bakarak ön bilgi edinebilirsiniz.

 

Çiller İçin Mikrodermabrazyon Yöntemi

Basınçla uygulanan bu yöntem deriyi alttaki derinin üste çıkarılarak derinin lekesiz bir hal almasını sağlar. Cildi yeniler ve yaşlanma tedavilerinde de sıkça kullanılır.

 

Çil Lekelerinden Kurtulmak için Koruyucu Kullanın

Güneş sonrası oluşan çillerden yukarıda da bahsetmiştik. Bu açıdan çillerin daha fazla artmaması için yaz kış doktorunuzun önereceği bir koruyucu edinip her gün mutlaka kullanmalısınız. 3 saatte bir koruyucunu kullanın ve yaz aylarında güneşli saatlerde dışarıda olmamaya mecbursanız sıkı korunmaya özen gösterin.

 

Çil Lekeleri İçin Lazer Yöntemi

Lazer çil lekelerini hafifletmede kimi zaman lekelerin tamamen yok olmasında etkili bir yöntemdir. Lazer tedavisinde seans süreleri leke çokluğunuza ve lekenin yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Lazer sonrası ciltte oluşan morarma ve kızarmalar oldukça normal zamanla düzelecek durumlardır.

 

Çil lekelerini geçirmek için evde uygulayacağınız bir diğer yöntemde Çil maskesi uygulamak olacaktır. Düzenli kullanım sonucu maskeler çil lekelerini geçirme konusunda oldukça etkilidir.

Kaynak : http://www.cilt.net/yuzdeki-ciller-gecer-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir