App Store Beyaz Ekran Hatası [Çözüm]

Merhaba dostlar… bu yazımı sizlere, aynı zamanda kendi yaşadığım bir sorundan dolayı da yazmak istedim. Konuyla alakalı olarak işin aslına bakarsanız internette çokda fazla bir arguman bulamadım açıkcası. Sonuç olarak çözüme ulaşmam sandığımdan daha basit oldu 🙂 Lafı fazla uzatmadan hemen sizinle de paylaşayım..

app store beyaz ekran sorunu

App Stora ‘a girilmiyor, beyaz ekranda donup kalıyor

Evet arkadaşlar sorun tam olarak bu şekilde. Hergün açılan app store uygulaması birden bire beyaz ekranda donup kaldı. iphone umu ilk aldığımda apple kimliğimi oluşturmuştum, onun haricinde herhangi bir değişiklik yapmamıştım hiç. Önceleri sorunun apple kimliğinden kaynaklandığını sanarak ayarlardaki iTunes ve App Store kısmından defalarca çıkış yapıp sonra tekrar giriş yaptım. Fakat değişen hiç bir şey olmadığını gördüm. Bazı internet sitelerinde tarihi 1 yıl ileri alın, ya da geri alın gibi paylaşımlarda bulunulmuş. Bunu da denememe rağmen sonuç yine olumsuz oldu.

Sorunun çözümü için telefonu kurcalamaya devam ederken app store deki güncellemeler sekmesinde facebook messenger uygulamasının güncellemesini gördüm ve güncelle linkine tıkladım.O’da ne..! Sorun bir iken iki oldu 😀 Uygulamanın yüzde kaç yüklendiğini gösteren çubuk takılı kaldı, durdurup yeniden güncelle dememe rağmen bir türlü uygulamayı güncellemiyor. Uygulamalar ekranında ise uygulamanın ikonu yerine donuk bir ikon ve altında da yükleniyor yazısı gelmiş. Uygulamayı kaldırmaya çalışıyorum oda olmuyor. Tüm bunlarla uğraşırken telefonum wifi ağına bağlıydı. Biraz geç aklıma gelsede mobil ağa geçip tekrar app storeyi açtım sorunsuz açıldı 🙂 Fakat uygulama yine ne siliniyor ne güncelleniyor. Sorunun kablosuz bağlantıdan kaynaklandığına emin olunca modemi kapatıp tekrar açtım. Sonrasında da telefonu kapatıp tekrar açtım. Sonuç başarılı 🙂 Wifi ile bağlıyken app store girdi ve silinmeyen uygulamada kendiliğinden silinmiş.

Yorumlar
  1. Muhammet

    krdş inşallah deniyecem inş çalışır çıldıracam ya :/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir