Acun’un Yeni Programı : Ütopya

Bildiğiniz üzere Acun Ilıcalı, geçtiğimiz aylarda TV8 kanalını satın aldığını resmen duyurmuştu. Katıldığı çeşitli programlarda ve röportajlarda, kendisine sorulan “yeni kanalda neler olacak” sorularına ise ağırlıklı olarak eğlence programlarına ve spor programlarına yer yermeyi düşündüğünü söylemişti. Bir diğer sorulan soru ise, var olan programların yeni kanala transfer edilip edilmeyeceğiydi. Acun Ilıcalı bu soruya ise yapılan anlaşmalar sebebi ile böyle bir şeyin söz konusu olmadığı cevabını vermişti. Anlaşılan o ki yeni sezonda yeni kanalları olan TV8’de büyük sürprizler yapmaya hazırlanan Acun Medya ekibi çalışmalarına son sürat devam ediyor.

ütopyaGeçtiğimiz günlerde, Hollanda’da yayınlandığı günden bu yana reyting rekorları kıran ve halen yayınlanmaya devam eden Utopia isimli reality showun formatının Acun Ilıcalı tarafından satın alındığı haberleri internette gözümüze çarpan önemli bir gelişme oldu.Aynı zamanda Big Brother (Biri Bizi Gözetliyor) ve The Voice (O Ses) gibi dünyanın bir çok ülkesinde yayınlanan programların formatlarının da sahibi olan John de Mol de bu haberi doğrular nitelikte bir açıklamada bulunmuş. TV8’in yeni yayın döneminde yer verilecek olan program hakkında şuana kadar detaylı bir açıklama yapılmadı.Türkçe isminin “Ütopya” olacağı muhtemel program hakkında şuan Hollanda’da yayınlanan orjinal versiyonuna bakarak en azından bir şeyler söyleyebiliriz.

Yarışmanın Hollanda’da yayınlanan versiyonunda 15 yarışmacı 365 gün boyunca normal yaşamlarını bırakarak yeni bir düzen kurmaları için yarışmanın yapılacağı alana bırakılıyorlar.Burada kendilerine kalmaları için bir barınak, besin ihtiyaçlarını gidermeleri için ise çeşitli hayvanlar ve tarım yapabilmeleri için gerekli aletler veriliyor.Dış dünyayla iletişim kurmaları için de kendilerine 1 adet telefon veriliyor.100 den fazla kamera ile yarışmacılar 24 saat canlı izlenebiliyor.Ayrıca izleyicilerin belli bir ücret karşılığında internet sitesi üzerinden programı 24 saat canlı takip etmelerine imkan sunuluyor.Yarışmanın Hollanda versiyonunda yarışmacılar çeşitli meslek gruplarına mensup ünlü olmayan isimlerden oluşuyor. Son projelerinde sürekli ünlü isimlere yer veren Acun Ilıcalı’nın bu yarışmaya nasıl bir format belirleyeceği ise şimdiden merak konusu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir