2014 Yeni Sigara Fiyatları

Dünyanın en büyük sigara firmalarından biri olan JTI (Japon Tobacco International­), geçtiğimiz günlerde bünyesinde satışını yaptığı Camel sigara fiyatlarını jet hızında bir kararla 8,5 liradan 2 liralık bir indirimle 6,5 liraya satmaya başladı. Sigara kullananların büyük ilgisini çeken bu indirim haberi, uzun zamandan beri sigara indirimi yapılmadığından olsa gerek insanları büyük bir şaşkınlığa uğrattı.

2014-sigara-indirimiCamel sigarasına yapılan bu fiyat indirimi ile ilgili olarak firma tarafından net bir açıklama yapılmamasına rağmen haber kısa sürede sosyal medyanın etkisiyle de herkes tarafından duyuldu. Yapılan 2 tl lik indirim sebebiyle çoğu sigara kullanıcısı camel sigarasını tercih ettiğinden, ürünün perakende satışının yapıldığı yerlerde kısa sürede tükenmesine sebep oldu. Kimi çevreler camel sigarasının 100.yılını kutlaması sebebiyle böyle bir indirime gittiğini savunurken kimi çevrelerde sigaranın ilerleyen zamanlarda tütün kalitesinin düşülürebileciğini düşünerek market ve büfelerden karton karton camel sigarasından alarak kendi stoklarını yaptı. Aldığımız bir diğer bilgi ise yapılacak olan 2. bir zamma kadar camel sigara çeşitlerinin 6,5 tl den satılacağı oldu.

JTI’nin yaptığı bu indirimin sebebi her nedir bilinmez ama bu haber sigara piyasasında da yeni bir rekabet ortamına yol açtı. Öyle ki yine aldığımız bir habere göre bir diğer dünya devi sigara satıcı olan Philip Morris şirketi de bünyesindeki Malboro ve Parliament sigaralarında 2 liralık bir indirime giderek JTI’a adeta meydan okudu. Böylece Malboro ve Parliament sigaraların yeni fiyatları da 7 lira ile 7,5 lira ortalamasına geriledi. Piyasada oluşan bu rekabet ortamına sevinende yine en çok sigara kullanıcıları oldu. Unutmadan! sigaranın insan sağlığına zararlı olduğunu bir kez daha hatırlatarak sağlıklı günler diliyoruz efem..

İşte sosyal medyada kısa sürede birçok insan tarafından paylaşılan o indirim capsi 🙂

camel-2014-indirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir